Kto promuje fundację Otwarty Dialog, która chciała nam zrobić majdan w Polsce? Nie napiszę tego, bo polecą na mnie gromy, że niewinny gość napisał instrukcję jak obalić rząd w Polsce a ja się do niego przyczepiłem.

Z wymienionych powodów poproszę żebyście ocenili firmę Otwarty Dialog sami.

 Na wszystkich przedstawionych wpisach są 2 elementy wspólne TVN i Otwarty Dialog

Otwarty Dialog

Otwarty Dialog

Wielowieyska

Wielowieyska

Bartosz Kramek

Bartosz Kramek

TVN promuje

TVN promuje

Znajomości

Znajomości

Otwarty Dialog i WSI

Otwarty Dialog i WSI

To nie jest tak, że materiały zbierałem przez długi czas i w ogóle jestem genialnym detektywem. Po prostu wpisałem w Google TVN+ Otwarty Dialog. Pojawiło mi się 20 stron, więc wybrałem pierwszą i skopiowałem.

Zadanie miałem o tyle prostsze, że dość wnikliwie obserwowałem kijowski Majdan. Muszę się przyznać, że jeszcze wtedy oglądałem TVN. Pamiętam dokładnie, że szukając informacji o tym, co się dzieje na Ukrainie ilekroć włączałem TVN to wyskakiwał mi jakiś ekspert z „fundacji” Otwarty Dialog.

Teraz już przyzwyczaiłem się do tego, że „dziennikarze” z tej stacji na doraźne potrzeby kreują nowych ekspertów lub odgrzebują trupy. Wtedy wierzyłem jeszcze w minimum solidności i kompetencji wśród dziennikarzy.

Jak napisałem pojawienie się czegoś takiego jak Otwarty Dialog było dla mnie kompletnym zaskoczeniem, bo nigdy o czymś takim nie słyszałem. Postanowiłem, więc zebrać garść informacji o ludziach, którzy doradzają nam w tak ważnych sprawach.

Początkowo moje poszukiwania nie przynosiły oczekiwanych efektów. Przekopałem Internet i znalazłem chyba w styczniu 2014 roku jakąś nędzną stronę internetową – bardzo mało interesującą. To, co mnie uderzyło to była lokalizacja „fundacji” w luksusowej dzielnicy Warszawy.

To, co „eksperci fundacji” przedstawiali było na tyle ekstremalne i propagandowe, że poprosiłem znajomych by zebrali dla mnie trochę informacji. W odpowiedzi przyszły same plotki, z których najbardziej wiarygodną była ta o źródłach finansowania. Wieść gminna niosła, że „fundację” sponsoruje jakiś watażka z obszaru byłego ZSRR.

Sam na własne potrzeby stworzyłem sobie teorię mówiącą, że TVN stworzyła sobie na potrzeby chwili platformę mającą uwiarygadniać ludzi prezentujących poglądy, które im pasują i zaczęła ich lansować. Teraz już wiem, że to normalna praktyka tej stacji, ale wtedy była to dla mnie nowość.

Oczywiście teraz, gdy „nasze” władze wpuściły do kraju dwumilionową ukraińską potencjalną V kolumnę rola takiej fundacji może przedstawiać się zgoła inaczej!! Fakt jednak pozostaje faktem, że „fundacja” Otwarty Dialog – ta sama, której ktoś wydał pozwolenie na handel bronią i ta sama, która parła do organizacji zamieszek w naszym kraju została wylansowana przez TVN. Na czyje zlecenie? Czy przypadkiem w radzie fundacji zasiada ostatni szef WSI a do sponsorów zalicza się znany “filantrop” Georg Soros?