Monachium II teraźniejszość i spotkanie z przeszłością

Monachium II teraźniejszość i spotkanie z przeszłością

Pewne zbiegi okoliczności i pewne teksty na Twitterze obudziły zwolenników teorii spiskowych. A gdyby tak Izrael za jednym ruchem dał w nos i znienawidzonemu Iranowi i Niemcom, którzy spartaczyli akcję we wiosce olimpijskiej w Monachium w 1972 roku ?

Uczniowie szkół, którzy wpadają w amok atakują (niestety) raczej swoje własne szkoły, tak było w USA i samych Niemczech (Eching und Freising (2002), Erfurt (2002), Coburg (2003), Emsdetten (2006), Winnenden (2009) i Ansbach (2009)). Urodzony w Niemczech Irańczyk Ali Sonboly czuł się podobno poniżany przez swoich szkolnych kolegów, ale nie zaatakował swojej szkoły tylko urządził jatkę w McDonaldzie przy centrum handlowym OKD, zbudowanym na olimpiadę w 1972 roku. Sonboly zastrzelił nie swoich szkolnych kolegów ale troje Turków, troje Albańczyków z Kosowa, jedną Greczynkę i jednego Węgra. Swoje ofiary zwabił poprzez profil na Facebooku o jasnym profilu etnicznym.

Nie wiadomo w jaki sposób 18-latek Sonboly wszedł w posiadanie semi-automatycznego pistoletu Glock 17, którego używają armie niemiecka i austriacka (do tego jeszcze z zapasem ponad 300 nabojów). Niemieckie media twierdzą teraz, że kupił ją na Słowacji, poprzez Darknet. Aha, czyli Glock 17 i ponad 300 sztuk nabojów dostarczone paczką do domu, tak ?

Mętne są też okoliczności jego śmierci, oficjalnie dwie godziny po zamachu, kilometr od miejsca zamachu, od strzału bez udziału osób trzecich.

Niemiecka policja i służby latały godzinami po Monachium jak kot z pęcherzem, niesłychany chaos zauważyli nawet potulni zwykle niemieccy dziennikarze. Niemcy spartaczyli już jedną akcję antyterrorystyczną, po akcji komanda palestyńskiego 5 września 1972 roku we Wiosce Olimpijskiej w Monachium.

pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Monachium

Palestyńskie komando zabiło wtedy 2 izraelskich sportowców na miejscu. Dalszych 9 izraelskich sportowców zginęło podczas spartaczonego szturmu niemieckich służb na wojskowym lotnisku pod Monachium.

Monachium 1972 – Wioska Olimpijska

Monachium 1972

Monachium II 2016 – Olimpijskie Centrum Handlowe (OKD)

Monachium II 2016

Tak się składa, że na zamachu w Monachium II chciał się wylansować niemiecki dziennikarz Richard Gutjahr. Kilka dni wcześniej był także na miejscu zamachu w Nicei, w pokoju hotelowym, który dawał widok na promenadę. Zapytany przez kolegów dziennikarzy co robił w Nicei, Gutjahr odparł, że „chciał po raz pierwszy celebrować 14 lipca we Francji” („Zum ersten Mal wollte ich den Nationalfeiertag in Frankreich erleben„).

W Monachium II dziennikarz Gutjahr też znalazł się w pierwszym rzędzie obserwatorów i zaczął publikować zdjęcia w internecie.

Dziennikarz Richard Gutjahr, człowiek orkiestra  ( Nicea, Monachium II )

Richard Gutjahr

Żoną ambitnego dziennikarza Gutjahra jest Eitan Wilf, była posłanka Knessetu, była doradczyni premiera Szymona Peresa i były oficer izraelskiego wywiadu. Eitan Wilf jest zagorzałą syjonistką. Kilka godzin po krwawym ataku Irańczyka Sonboly w Monachium II opublikowała ten dosyć dziwny tweet. Można nawet określić go jako triumfalny:

 Einat Wilf ‏@EWilf  Jul 22 

In a world gone mad, the insane asylum that is the state of #Israel appears now like an oasis of calm rationality …#NoPlaceLikeHome

Wszyscy zgodnie przyznają, że izraelski wywiad ma światową siatkę agentów i informatorów na najwyższym poziomie. Czyżby wpływowa i dobrze poinformowana Eitan Wilf dała się ponieść osobistej ambicji oraz emocjom i przesadziła w lansowaniu dziennikarskiej kariery swojego męża ?

Żona dziennikarza Gutjahra, wpływowa i poinformowana Einat Wilf

Einat Wilf

 

0