Niemcy ćwiczą desant

Niemcy ćwiczą desant

Westerplatte ? Nikt o tym w Niemczech dzisiaj nie mówi. Za to rezerwiści Bundeswehry – Niemcy ćwiczą desant w lasach, 60 kilometrów od polskiej granicy (zdjęcie). A korweta Kriegsmarine właśnie opuściła port w Warnemünde i wkrótce odwiedzi Gdynię.

Historia kołem się toczy. Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier właśnie oświadczył w mediach, że „pokój w Europie, traktowany w ostatnich dekadach, jako coś oczywistego, jest znów zagrożony„. Ciekawe kto zagraża pokojowi w Europie ? Chyba nie ten milion miłujących pokój muzułmańskich migrantów z iPhonami ? Pokojowi nie może też zagrażać laureat pokojowej nagrody Nobla Barack Hussein Obama. Pozostaje więc złowrogi Putin i faszyzm panujący w Polsce i na Węgrzech.

No ale Niemcy ćwiczą desant

A skoro inny laureat pokojowej nagrody Nobla, Lech Wałęsa, zapowiada teraz założenie z kodomitami „państwa podziemnego” w „obronie demokracji” w Polsce, to wygląda na to, że to właśnie suwerenna Polska jest zagrożeniem dla pokoju w Europie i to przez Polskę Niemcy ćwiczą desant.

Dzisiaj rząd premier Szydło „stawia się” szalonej kanclerzycy Merkel tak jak minister Beck stawiał się szalonemu Hitlerowi w 1939 roku. I tak jak wcześniej II RP, III RP zaczyna teraz (w końcu) odzyskiwać swoją suwerenność, co na nowo bardzo irytuje Berlin. Pamiętamy przecież z historii, że propozycji i ultimatum Berlina się nie odrzuca. Kiedyś chodziło o korytarz na Prusy Wschodnie, teraz chodzi o korytarz dla migrantów.

O rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i o pancerniku Schleswig-Holstein nikt dzisiaj w Niemczech nie mówi. Zero informacji w mediach i zbiorowe milczenie niemieckich polityków. Za to korweta Ludwigshafen am Rhein opuściła właśnie port wojenny w Warnemunde koło Rostocku i wkrótce odwiedzi Gdynię:

www.ndr.de/nachrichten/mecklenburg-vorpommern/Hohe-Duene-Korvette-laeuft-zu-Manoevern-aus,korvette162.html

Zaś rezerwiści Bundeswehry spędzili cały zeszły tydzień na ćwiczeniach desantowych w sosnowych lasach 60 kilometrów od polskiej granicy (zdjęcia poniżej). Ćwiczono lądowanie spadochroniarzy na pokładzie helikopterów transportowych, którzy mieli następnie przygotować i osłaniać desant sprzętu zmotoryzowanego. Bazą operacji była baza lotnicza w Holzdorf, gdzie znajduje się jedno z centrów operacji Luftwaffe oraz helikopterowe jednostki rozpoznawcze i transportowe.

Niemcy ćwiczą desant

Holzdorf

Czyżby Bundeswehr, Kriegsmarine i Luftwaffe przygotowywały się operacyjnie do spełnienia jednego z postulatów naszego noblisty Wałęsy (dzisiaj robiącego już za przyszłego przywódcę „państwa podziemnego„)  dotyczącego połączenia Polski i Niemiec w jedno państwo?

natemat.pl/75807,lech-walesa-musimy-stworzyc-z-polski-i-niemiec-jedno-panstwo

Tym bardziej, że przyszły przywódca „państwa podziemnego” postawił dwa dni temu ultimatum rządowi suwerennej Polski, na wizji TVN24 (cytat):

Jeśli ktoś prowadzi do wojny domowej, to druga strona zorganizuje się podobnie. Ostrzegałem od samego początku,że grozi nam wojna domowa i jeśli tacy ludzie będą tak nieodpowiedzialnie postępować, to nieuchronnie zmierzamy w tym kierunku”:

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lech-walesa-w-faktach-po-faktach,672300.html

Historia kołem się toczy.

Rezerwiści Bundeswehry – Niemcy ćwiczą desant – 60 km od polskiej granicy

02_WEB_ schirmjäger verladen Außenlasten03_WEB_Entladen eines WolfesKorweta „Ludwigshafen am Rhein” wypłynęła właśnie w stronę Gdyni

korvette154_v-contentxl„Ein Volk, eine Europa, eine Führerin”

bundeswehr-soldaten-im-ausland

0