Nagroda za Caracale

nagroda za caracale

Wszystko na sprzedaż. Przez ostatnie tygodnie Wyborcza wściekle broniła Caracali. Teraz francuska fundacja, w radzie której zasiada Michnik, nominowała Wyborczą do nagrody za „wolność słowa”. Nagrodę finansuje francuski budżet (telewizja publiczna). Czyli nagroda za Caracale jest w zasięgu ręki.

Tak nachalnej propagandowej ściemy nie widzieliśmy już od dawna, nic dziwnego, że mówi się o lawinowej sowietyzacji Unii europejskiej. Lewicowa francuska fundacja Reporterzy Bez Granic, w której radzie emerytów (Emeritus Board) zasiada Adam Michnik, nominowała Wyborczą do „Nagrody Wolność Słowa”:

www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-nominowana-przez-reporterow-bez-granic-do-nagrody-wolnosc-slowa

A tu w tej lewicowej francuskiej fundacji siedzi Michnik: rsf.org/en/emeritus-board

To oczywiście nepotyzm i kolesiostwo, ale nie koniec skandalu. Nagroda jest finansowana przez publiczną francuską telewizję TV5 Monde, będąca częścią France Televisions a nominacja Wyborczej ogłoszona jest kilka dni po masowej kampanii tej gazety w obronie francuskiego kontraktu na Caracale. Pisaliśmy już o tym jak dyżurny Wroński agitował na łamach Wyborczej na rzecz Francuzów.

Lewicowa francuska fundacja, wspierana przez publiczną francuską telewizję, tak wyjaśnia swoją niespodziewaną nominację (cytat): „proeuropejska „Gazeta Wyborcza” jest symbolem sprzeciwu wobec nadużyć rządu PiS, który prowadzi krucjatę przeciw mediom„. Po niedawnym sfinansowaniu imprezy Rzeplińskiego w Gdańsku u Adamowicza przez rządową niemiecką fundację im. Adenauera i wcześniejszych atakach Brukseli na żądanie Platformy, mamy oto kolejny przykład interwencji obcych rządów w wewnętrzną walkę polityczną w Polsce. Pytanie do rządu Beaty Szydło: jak długo będziemy tolerować zewnętrzną ingerencję ?

PS. Francuski NIK właśnie opublikował wczoraj raport krytykujący zarządzanie francuską telewizją publiczną (zbyt dużo pracowników, złe zarządzanie kosztami, brak strategii numerycznej itd). Brzmi wypisz wymaluj jak raport analityków giełdowych o spółce Agora SA której nagroda za Caracale się przyda. Dziwimy się?

„Wolność słowa” w wersji Wyborczej

wyborcza

Czy kasa z francuskiego budżetu sfinansuje KOC (Komitet Obrony Cacarali)?
007225477cd
0