Co łaska, na Leszka

co laska na leszka

Jaki mistrz, taki uczeń. Ryszard Petru prosi polskich wyborców o „10 złotych” a jego mistrz Leszek Balcerowicz będzie kwestował w Toronto o kasę dla czekoladowej demokracji na Ukrainie (zdjęcie) – Co łaska, na Leszka. Widać, że Kijów jest naprawdę zdesperowany.

O tym, że sytuacja na czekoladowej Ukrainie jest naprawdę poważna piszemy już od dłuższego czasu. 2.5 roku po przewrocie na Majdanie, oligarcha z izraelskim paszportem Poroszenko i jego koledzy oligarchowie odbijają się od ściany do ściany pod pretekstem „reformowania” Ukrainy. Oczywiście walka z korupcją stoi w miejscu a oligarchowie (których Majdan miał wykopać) mają się dobrze.

Sam fakt zatrudnienia Sławka Nowaka na fotelu szefa ukraińskiej agencji drogowej pokazuje jak nisko upadł ten „demokratyczny i reformatorski” rząd oligarchów w Kijowie. „Ch.., dupa i kamieni kupa„, jak mawiał klasyk.

To samo dotyczy dokooptowania Leszka Balcerowicza jako doradcy Poroszenki. Kijów dostał na początku rozkaz posługiwania się amerykańskimi implantami, takimi jak minister finansów Natalia Jaresko (była urzędniczka amerykańskiego Departamentu Stanu) ale Jaresko wyleciała.

Żaden znany międzynarodowy ekspert jakoś nie pcha się na Ukrainę. A Jeffrey Sachs już dawno obraził się na CIA. Kijów postawił więc na wątpliwej jakości Polaków z drugiej ręki (Balcerowicz, Nowak, Balczun itd.).

Sytuacja finansowa Ukrainy jest tragiczna. Młody premier Hrojsman (MisiewiczPoroszenki) ogłosił niedawno, że dziura w ukraińskim systemie emerytalnym wynosi 10 miliardów Euro. Wkrótce padnie największy prywatny bank, zostawiając podobną dziurę. Czyli razem mamy już 20 miliardów Euro. Kto za to wszystko zapłaci ? Międzynarodowy Fundusz Walutowy wypłaca kasę Ukraińcom bardzo ostrożnie, ponieważ ukraińscy oligarchowie wcale nie spieszą się z „reformowaniem” swojej „demokracji„. Wolą akcję: Co łaska, na Leszka

W desperacji Kijów ruszył więc z bezpośrednią kwestą o kasę w USA i Kanadzie. Balcerowicz będzie wystawiony na etapie w Toronto, 6 listopada:

www.canadahelps.org/en/charities/ukrainian-catholic-education-foundation/events/toronto-fundraising-banquet-to-support-ucu/

Przypominamy tylko, że polscy podatnicy już zostali wystawieni (bez swojej wiedzy i zgody) na 1 miliard Euro. Tyle wynosi umowa swapowa pomiędzy NBP i Narodowym Bankiem Ukrainy zawarta w grudniu zeszłego roku.

Jak bardzo trzeba być zdesperowanym aby wystawiać starego komucha Balcerowicza pod sztandarem nowej generacji na Ukrainie ? Ten cały cyrk na Ukrainie skończy się pięknym bankructwem i rozpadem kraju. A cała wina zostanie oczywiście zwalona na Putina.

„Stary komuch” przemalowany na „nową generację”

kuba-wojewodzki-leszek-balcerowicz_22628006Nowobogacki i kiczowaty pałac oligarchy Poroszenki pod Kijowem

poroshenko_whitehouseUkraińscy oligarchowie liczą na wasze wsparcie, co łaska !

Co łaska, na Leszka

0