Na pierwszy ogień TVN

Witold Gadowski napisał na Facebooku (cytat): „Skoro Trump, hmmm to teraz pora na TVN. Jak? Zobaczycie”. Faktycznie, pora aby FBI pomogło polskim służbom udokumentować szlak brudnych pieniędzy z Panamy do Polski, na bazie których powstała stacja TVN. No to zgoda, na pierwszy ogień TVN a później zobaczymy co z resztą.

na pierwszy ogien tvn
źródło: FBI

Co prezydent Trump zrobi dla Polski?” pytają się już komentatorzy. To proste, mógłby na przykład zacząć od nakłonienia FBI do pomocy CBA i ABW w odtworzeniu tropu brudnych pieniędzy, które w latach 1989-92 przelewały się z ITI Panama do ITI Luksemburg i dalej do Polski.

Po latach nicnierobienia w sprawie FOZZ i rajów podatkowych, afera Panama Papers zainteresowała w końcu polski wymiar sprawiedliwości, reanimowany właśnie przez dobrą zmianę. W międzyczasie spółka ITI wycofała się z Polski, ale nie zniknęła całkowicie. TVN została przejęta za grubą kasę przez amerykański Scripps Networks, który sam ma problemy z wiarygodnością.

Wygląda na to, że w kanale HGTV Polska będą robić z widzów idiotów tak jak w TVN24. Kanał HGTV został właśnie oskarżony o manipulowanie jednego ze swoich programów o nazwie „Fixer Upper”, którego scenariusz jest ustawiany, wbrew temu co wbija się do głowy widzów.

Kasa za TVN pozostała za granicą Polski. Scripps wpłacił 280 milionów $ na konto ITI w UBS w Zurychu a następnie 95% tej sumy wyparowało do spółek w rajach podatkowych poprzez skup akcji własnych ITI. Opisujemy to w najnowszym numerze „Polska Bez Cenzury” („Kto wydoił ITI?„). Władze Scripps wiedziały o smrodzie przed zamknięciem transakcji TVN:

Stanislas Balcerac [email protected]
to: [email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected]
date: Sat, Jun 20, 2015 at 2:55 PM
subject: TVN – money laundering lawsuit against ITI

Dear Mesdames/Sirs,

For your information – the ITI money laundering file (ref. PG II Ko 489/15) is making its way through the prosecutor offices in Poland (document attached) 

Sincerely yours,

Stanislas Balcerac

Władze Scrippsa, w tym aktualny prezes TVN Jim Samples, nie mogą zasłaniać się niewiedzą. Widziały gały co kupowały. Teraz wystarczy tylko dobra współpraca pomiędzy ABW/CBA i FBI, aby doprowadzić sprawę ITI/TVN do końca i – parafrazując Fareeda Zakarię z opiniotwórczej CNN – oczyścić Polskę z tego „raka demokracji„. Dlatego to dobry pomysł wziąć na pierwszy ogień TVN

Scripps wiedział przed zakupem TVN co w palmach piszczy
poster-hickoknecastro_638panama-papersW 1991 roku wygrali szóstkę w panamskiego Totolotka
594796
0