Kłamstwa mainstreamowych mediów

klamstwa mainstreamowych mediow

Kłamstwa mainstreamowych mediów nie należą już do przypadków. One stają się regułą.

Główny nurt mediów korporacyjnych jest zdesperowany. Chcą przebić niezależne i alternatywne media online, które klasyfikują, jako „fałszywe wiadomości”. Za to czytelnicy w mediach społecznościowych są ostrzegani, aby nie wchodzić na niektóre witryny. Powodem całej tej akcji mediów korporacyjnych jest chęć utrzymania monopolu na informacje, ale też monopolu na prawdę.

Analizy potwierdzają, że główne media są rutynowo zaangażowane w zniekształcanie faktów i przewracanie rzeczywistości do góry nogami. Są one ukrytymi architektami „Fake News” ( Fałszywych wiadomości).

Jednym z obszarów rutynowego zniekształcania rzeczywistości jest użycie fałszywych filmów i zdjęć przez główny nurt mediów.

Cztery przykłady na notoryczne zniekształcanie rzeczywistości przez media głównego nurtu.

Pokazujemy cztery przykłady, ale istnieje też wiele innych. Manipulowanie filmami i zdjęciami to jest dziś rutyna mediów. W niektórych przypadkach kłamstwa i manipulacje są ujawniane przez czytelników, niezależne media i media społecznościowe. W większości przypadków przechodzą one niezauważone. Gdy są one przypadkowo, lub dzięki spostrzegawczości ludzi ujawniane media przeważnie mówią „przepraszam” a następnie wskazują na błędy techniczne. „Mieliśmy zły film”

Co jest ważne, aby podkreślić, że te problemy multimedialne zawsze służą jakiemuś celowi. Przecież są to kłamstwa mainstreamowych mediów i dlatego nie mogą być tylko sztuką dla sztuki

Kłamstwa mainstreamowych mediów – przykład pierwszy.

W 2008 roku CNN kręciła program o anty chińskich rozruchach w Tybecie. Chińscy policjanci występują w reportażu w mundurach khaki i z wąsami stylowymi jak u hindusów.

Nagranie wideo, które załączone jest do relacji reportera stacji CNN Johna Vause, nie miało nic wspólnego z Chinami. Policja nie była też chińska, lecz indyjska, policjanci zaś w mundurach khaki pochodzili z północno-zachodniego stanu Himachal Pradesh, w Indiach.

Widzowie byli skłonni uwierzyć, że manifestacje na terenach należących do Chin były spokojne, a ludzie zostali aresztowani przez chińskich policjantów zupełnie bez logicznego powodu.

Chińscy policjanci w mundurach khaki?

Czas w filmie 1′.27-1′.44 . Materiał filmowy obejmuje”chińskich policjantów i „demonstrantów” w tym buddyjskich mnichów. Chińscy policjanci są pokazywani obok mnichów tybetańskich. Czy tak wyglądają chińscy policjanci z prowincji Gansu lub Lhasie, stolicy Tybetu, jak sugeruje reporter CNN John Vause?

REPORTAŻ Z CHIN, MARZEC 14, 2008

cnnvideo1b1cnnvideo1aDomniemani chińscy policjanci w mundurach khaki tłumiący bunt tybetańskich demonstrantów Chinach, CNN, 14 marca, 2008 1’38 „1’40” (zdjęcia powyżej).

Ich mundury khaki zdają się nosić piętno brytyjskiego okresu kolonialnego. Kolorowe mundury khaki zostały po raz pierwszy wprowadzone w brytyjskiej kawalerii w Indiach w 1846 roku. Khaki oznacza „kurz” w języku hindi i perskim. Ponadto policjanci w mundurach khaki z wąsami zupełnie nie wyglądają na chińczyków. Przyjrzyj się uważnie.

To są indyjscy policjanci.

Reportaż nagrany na wideo pokazywany w dniu 14 marca 2008 roku przez CNN nie pochodzi z Chin (prowincji Gansu lub Lhasie, Capital Tybetu). Film został nagrany w stanie Himachal Pradesh, w Indiach. Nagranie wideo z manifestacji ruchu protestacyjnego Tybetańczyków w Indiach zostało użyte w raporcie CNN by udokumentować protest ruchu Wolnego Tybetu w Chinach. CNN chciał dokopać Chińczykom, ale sprawę dokładnie spieprzył.

Kłamstwa mainstreamowych mediów – przykład drugi.

Relacja BBC z wojny w Libii, 2011 rok. Green Square Trypolis. Libijczycy świętują „wyzwolenie” i zwycięstwo sił rebelianckich nad wojskami Mu’ammara al-Kaddafiego. Z tej radości machają oni flagami. Czemu są to flagi indyjskie i co łączy Indie z Libią?

Przyjrzyjmy się dokładnie filmowi. To nie jest Green Square w Trypolisie obecnie nazwany placem Męczenników i to nie są flagi króla Idrisu (czerwony, czarny i zielony kolor), których używali rebelianci.

To są indyjskie flagi (pomarańczowy, biały i zielony) a ci ludzie w reportażu są Hindusami. Jeśli ktoś oglądał program w pośpiechu to mógł ten fakt przeoczyć. Fakt pozostaje faktem, że jest to dość gruba pomyłka. My byśmy to nazwali raczej niechlujstwem dziennikarzy z BBC czy wręcz kłamstwem lub fabrykacją. Aż tak pomylić flagi!!!??

flagindiaflagbig

 

 

 

To jest flaga króla Idrisu                                                         To jest flaga Indii

 

Terroryści „świętują” na Zielonym Rynku

Nie było uroczystości. Była za to sponsorowana przez NATO masakra, która doprowadziła do kilku tysięcy zgonów. Ale prawda nie mogła być pokazana w telewizji kablowej. Skutki bombardowań NATO były skrupulatnie ukrywane. Rebelianci byli reklamowo nazywani  „wyzwolicielami”.

Bombardowania NATO miały rzeczywiście w jakimś stopniu pomóc ludności cywilnej, lecz nie to było ich głównym celem. Podstawową sprawą była pomoc dla rebelii, która miała obalić dyktatora Mu’ammara al-Kaddafiego.

Ale realia były inne.  Ludność cywilna była terroryzowana przez rebeliantów sponsorowanych przez NATO. Obrazy musiały być tak wygładzone żeby sen polityków z krajów NATO nie został zakłócony i żeby nie przypominało to bombardowań cywilnej ludności w byłej Jugosławii.

Śmierć i zniszczenie zastąpiono gotowymi obrazami świętowania i wyzwolenia.

Kłamstwa mainstreamowych mediów – przykład trzeci.

CNN i BBC o 11 września 2001 roku. Reportaż o katastrofalnym zawaleniu się budynku numer 7 w kompleksie WTC umieszczony na wizji jeszcze przez zawaleniem się budynku. Najbardziej groteskowe kłamstwo dotyczy reportażu na żywo BBC i CNN po południu 11 września w którym zakomunikowano o tym że budynek numer siedem w kompleksie WTC (Solomon Building) zawalił się.

Raport BBC poszedł na żywo o 5.00 po południu, 21 minut przed faktycznym zawalenie się budynku, wskazując na to, że ktoś wysoko postawiony miał faktyczną wiedzę o tym, że budynek WTC 7 się zawali. Prowadzący program CNN Aaron Brown ogłosił, że budynek „jest albo w gruzach lub załamuje się” około godzinę przed wydarzeniem.

Zobacz zdjęcia poniżej: WTC Building Siedem wciąż stoi.

115724

cnn_01_20

Sprawozdawca CNN Aaron Brown zdaje się walczyć z sobą, aby zrozumieć, co widzi jedną minutę po ogłoszeniu, że budynek WTC 7, którego fasada jest wyraźnie widoczna na kierunku centrum handlowego, ma się rozpaść lub się rozpadł.

 

Kłamstwa mainstreamowych mediów – przykład czwarty.

Marzec 2016 Bruksela – ataki terrorystyczne. Belgijskie media użyły film z lotniska w Moskwie gdzie przeprowadzono atak terrorystyczny. Brussels News, Media Dernière Heure ( zwane też dhnet.Be) jak i La Libre doniosły o atakach terrorystycznych w Brukseli. Jako dowody posłużyły zdjęcia dostarczone podobno przez CC Camera Airport Surveillance Video.

Film jednak nie pokazywał zamachów w Belgi, lecz zamach na lotnisku Domodiedowo w Moskwie w 24 stycznia 2011 roku. W reportaż DHnet.be o ataku na brukselskie lotnisko wykorzystano wideo z Moskwy z 2011. Datę ataku w Brukseli, czyli 22/03/2016 wklejono do rosyjskiego filmu już po fakcie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z raportu DH.

screen-shot-2016-03-22-at-14-45-47-1024×665

 

 

 

 

 

 

 

 

A to zrzut ekranu z La Libre w http://lalibre.be

screen-shot-2016-03-22-at-16-01-28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla udokumentowania fałszu prezentujemy też zrzut ekranu z ataku terrorystycznego na międzynarodowe lotnisko Domodedova w Moskwie ze stycznia 2011 opublikowane na YouTube w listopadzie 2013 roku.

screen-shot-2016-03-22-at-14-57-44-1024×797

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Według reportażu BBC z 24 stycznia 2011 (w tym wideo), atak na lotnisko Moskwa 2011 spowodował śmierć 35 osób. ( LINK)

Kłamstwa i wytwory z głównych mediów nie są wynikiem niechlujstwa dziennikarskiego. To są świadome manipulacje mające na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Media głównego nurtu rutynowo używają fałszywych obrazów i filmów na przykład w konflikcie syryjskim. Kampania przeciwko alternatywnym i niezależnym mediom stara się ograniczyć wolność wypowiedzi.

Myślisz że to dzieje się tylko na zachodzie?

Że Polski to nie dotyczy. Jesteś w błędzie. My dostaliśmy bardziej konkretne dowody niż te wszystkie, które powyżej pokazałem. Na przykład taśmy prawdy PO, czyli knajpiane pogaduszki polityków. Proszę skonfrontujcie to, co na tych taśmach mówiono o gospodarce, polityce i wielu innych sprawach z tym, co w tym samym czasie głosiły mainstreamowe media.

Co z tego wyjdzie?

tvn_podrzuca_piwo

Pamiętacie zdjęcie „dziennikarzy TVN grzebiących i podkładających puszki po piwie w śmietniku? A ten pan, który przemalował się na czarno, bo uważał, że tak kogoś sprowokuje do reakcji. Przykładów jest dużo.

Każde medium głównego nurtu reprezentuje tylko i wyłącznie tych, którzy im płacą. Naturalną jest, więc rzeczą, że niszczy się wszystkich, którzy mogą ten fałszywy obraz zakłócić. Dlatego po Polsce grasuje seryjny samobójca, który eliminuje niewygodnych ludzi, mogących zburzyć oficjalny obraz rzeczywistości. Andrzej Lepper posiadał odpowiednią wiedzę i temperament, którego nie kontrolował i co? Już go nie ma.

Nawet nasze ostatnie przygody z cenzurą na Facebooku udowadniają, w jakim stopniu media nawet te z pozoru niezależne są kontrolowane. W jakim celu?

Byśmy wierzyli w to, w co każą nam wierzyć.

 

* W artykule wykorzystano pracę prof. Michela Chossudovskyego
0