Jedna osoba nie żyje, a dwie bardzo poważnie rannych w Tudela

Jedna osoba nie żyje, a dwie bardzo poważnie rannych w Tudela

Jedna osoba nie żyje, a dwie bardzo poważnie rannych w mieście Tudela. Do zdarzenia doszło na drodze Las Norias, wzdłuż rzeki Ebro. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku.

Trwają poszukiwania kierowcy, który uciekł po wjechaniu w grupę spacerujących osób.

 

Jedna osoba nie żyje, a dwie są w stanie krytycznym po wypadku, w którym pięć innych osób zostało poszkodowanych w różnym stopniu.

Do zdarzenia doszło na drodze gdzie wiele osób świętuje Niedzielę Wielkanocną po tradycyjnym Bajada del Angel.

Policja bada czemu pojazd zjechał na drugą stronę drogi i wjechał w grupę ludzi.Na razie trudno powiedzieć czy to kolejny zamach terrorystyczny, ale wiele zdaje się na to wskazywać.

Liczba poszkodowanych może być dużo większa, ponieważ w tłumie wybuchła panika po tym jak kierowca nie zatrzymał się po spowodowaniu wypadku.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że samochód nabrał dodatkowej prędkości i odjechał z miejsca gdzie znajdowali się poszkodowani.

Na chwilę obecną wiadomo, że jedna osoba nie żyje a dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala z bardzo poważnymi uszkodzeniami ciała.

Dokładne liczby nie są znane ponieważ akcja na miejscu wydarzenia nadal trwa a wiele osób znajduje się w szoku pourazowym.

Burmistrz Tudeli Eneko Larrarte wyraził żal z powodu tego, co się stało. „To najsmutniejsze mogę sobie wyobrazić” napisał na Twitterze.

 

Screenshot – 16_04

Przypominamy, że przed świętami służby ostrzegały społeczeństwa wielu krajów, że państwo islamskie ma zamiar przeprowadzić zamachy terrorystyczne na terenie Europy.

Faktem jest też, że ostatnio ulubionym narzędziem zamachów używanym przez terrorystów są samochody, które stały się ich ulubioną bronią.

Na chwilę obecną nie można stwierdzić z całą pewnością, że był to zamach. Hiszpańska policja prowadzi śledztwo dopuszczając wszystkie możliwe alternatywy

Obecnie priorytetem jest odnalezienie samochodu oraz osoby, która nim kierowała.

Niestety trzeba stwierdzić, że ostatnimi czasy ataki w trakcie świąt religijnych nie należą do rzadkości, co daje dużo do myślenia.

Anty Media©2017

0