Kto promuje fundację Otwarty Dialog, która chciała nam zrobić majdan w Polsce? Nie napiszę tego, bo polecą na mnie gromy, że niewinny gość napisał instrukcję jak obalić rząd w Polsce a ja się do niego przyczepiłem.

Z wymienionych powodów poproszę żebyście ocenili firmę Otwarty Dialog sami.

 Na wszystkich przedstawionych wpisach są 2 elementy wspólne TVN i Otwarty Dialog

 

Otwarty Dialog

Screenshot – 02_08 003

Screenshot – 02_08 004

Screenshot – 02_08 005

Screenshot – 02_08 006

Screenshot – 02_08 007

Screenshot – 02_08 008

Screenshot – 02_08 009Screenshot – 02_08 011Screenshot – 02_08 012Screenshot – 02_08

To nie jest tak, że materiały zbierałem przez długi czas i w ogóle jestem genialnym detektywem. Po prostu wpisałem w Google TVN+ Otwarty Dialog. Pojawiło mi się 20 stron, więc wybrałem pierwszą i skopiowałem.

Zadanie miałem o tyle prostsze, że dość wnikliwie obserwowałem kijowski Majdan. Muszę się przyznać, że jeszcze wtedy oglądałem TVN. Pamiętam dokładnie, że szukając informacji o tym, co się dzieje na Ukrainie ilekroć włączałem TVN to wyskakiwał mi jakiś ekspert z „fundacji” Otwarty Dialog.

Teraz już przyzwyczaiłem się do tego, że „dziennikarze” z tej stacji na doraźne potrzeby kreują nowych ekspertów lub odgrzebują trupy. Wtedy wierzyłem jeszcze w minimum solidności i kompetencji wśród dziennikarzy.

Jak napisałem pojawienie się czegoś takiego jak Otwarty Dialog było dla mnie kompletnym zaskoczeniem, bo nigdy o czymś takim nie słyszałem. Postanowiłem, więc zebrać garść informacji o ludziach, którzy doradzają nam w tak ważnych sprawach.

Początkowo moje poszukiwania nie przynosiły oczekiwanych efektów. Przekopałem Internet i znalazłem chyba w styczniu 2014 roku jakąś nędzną stronę internetową – bardzo mało interesującą. To, co mnie uderzyło to była lokalizacja „fundacji” w luksusowej dzielnicy Warszawy.

To, co „eksperci fundacji” przedstawiali było na tyle ekstremalne i propagandowe, że poprosiłem znajomych by zebrali dla mnie trochę informacji. W odpowiedzi przyszły same plotki, z których najbardziej wiarygodną była ta o źródłach finansowania. Wieść gminna niosła, że „fundację” sponsoruje jakiś watażka z obszaru byłego ZSRR.

Sam na własne potrzeby stworzyłem sobie teorię mówiącą, że TVN stworzyła sobie na potrzeby chwili platformę mającą uwiarygadniać ludzi prezentujących poglądy, które im pasują i zaczęła ich lansować. Teraz już wiem, że to normalna praktyka tej stacji, ale wtedy była to dla mnie nowość.

Otwarty Dialog 1Oczywiście teraz, gdy „nasze” władze wpuściły do kraju dwumilionową ukraińską potencjalną V kolumnę rola takiej fundacji może przedstawiać się zgoła inaczej!! Fakt jednak pozostaje faktem, że „fundacja” Otwarty Dialog – ta sama, której ktoś wydał pozwolenie na handel bronią i ta sama, która parła do organizacji zamieszek w naszym kraju została wylansowana przez TVN. Na czyje zlecenie? O tym nie chcę spekulować, bo ten temat staje się bardzo śliski.

Anty Media©2017

0