Badania przeprowadził Instytut Gallupa (ang. The Gallup Organization) – najstarszy instytut badania opinii społecznej na świecie, założony w 1935 roku przez George’a Gallupa.

Standard życia na Ukrainie w 2015 roku osiągnął najniższy pułap w historii, wynika z badania przeprowadzonego przez Międzynarodowy Instytut Gallupa.

Według badań, ogół mieszkańców , Ukrainy oszacował aktualny poziom życia na 4 punkty w 10 stopniowej skali.

wjjphjxpbumkuo1pirqigw

Story Highlights

36% ludzi uważa że „cierpi z powodu biedy” jest to najwyższa liczba we wszystkich post komunistycznych krajach
9% uważa że „żyje dobrze” spadek z 21% w 2011
79% uważa że sytuacja ekonomiczna Ukrainy jest „zła”

– Biorąc pod uwagę, upadającą gospodarkę, kontynuację walk sił ukraińskich i milicji, w ​​południowo-wschodniej części kraju, nie należy się dziwić, że negatywne perspektywy przenikają niemal do każdego segmentu społeczeństwa ukraińskiego. Aktualne oceny standardu życia spadły wśród mieszkańców w każdym wieku, niezależnie od poziomu wykształcenia i płci. Jedynymi wyjątkami są bogaci Ukraińcy, których oczekiwania wobec przyszłego życia poprawiły się w ciągu ostatniego roku – podano w materiale.

086ydnq-2eahfxluog6jtg
Ogólnie rzecz biorąc, Ukraińcy wyrazili niezadowolenie z poziomu życia – odsetek osób zadowolonych zmniejszył się z 27 do 17 w ciągu ostatniego roku, podczas gdy liczba Ukraińców, która ocenia sytuację gospodarczą w kraju, jak granica ubóstwa wzrosła z 62% w roku 2014 do 79% w roku 2015. Na pytanie, jakość życia 36% odpowiedziało, że to jest „cierpienie”, a odpowiedź że nastąpiła poprawa podało tylko 9% badanych.

-gq2k_9qmuknrg3rcrlwha

 

– Niska ocena jakości życia może spowodować objawy niezadowolenia z powodu bieżących problemów politycznych, społecznych i gospodarczych, a także ogólne niezadowolenie z mieszkańców kraju z powodu trwającego konfliktu w południowo-wschodniej części Ukrainy. Oczekuje się, że niska ocena przyszłości kraju wśród Ukraińców, utrzyma się tak długo, jak długo nie ustabilizuje się sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju – stwierdzono w materiale.

http://www.gallup.com/poll/187985/ukrain-ratings-sank-new-lows 2015.asp – oryginał raportu na stronie internetowej Gallupa.

PS. Gallup nie jest pierwszy. Na przykład Fundusz Juszczenki opublikował raport, według którego klęskę ponosi polityka ukrainizacji, 83% Ukraińców w codziennym życiu używa języka rosyjskiego, co nie było zgodne z oficjalnym hasłem „Myśl w języku ukraińskim”. Cóż, oznacza to, że nikt już nie spodziewa się przełomowych nowych „osiągnięć”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz tu swój nick

19 − eleven =