Cudzoziemcy poprzez swoje zachowania radykalizują Niemcy. Prawie połowa osób podejrzanych o popełnienie przestępstw na terenie Berlina w zeszłym roku to osoby, które nie mają niemieckiego paszportu, – czyli cudzoziemcy, pokazują to najnowsze statystyki policji.

Odsetek przestępstw dokonanych przez imigrantów wzrósł do 45 procent w ubiegłym roku. Jest to wzrost o 5 procent od 2015 r., kiedy to 40 procent przestępstw popełnionych w stolicy Niemiec było dziełem tej grupy.

CudzoziemcyWedług Berliner Morgenpost, która opublikowała dane na ten temat przed wydaniem dłuższej wersji statystyk zajmujących się przestępczością w mieście, liczba ta obejmuje turystów i „wędrowne gangi”, które specjalizują się w włamaniach i kradzieżach kieszonkowych.

Według danych statystycznych, cudzoziemcy byli przeważnie nad reprezentowani we wszystkich rodzajach przestępstw.  91 procent wykroczeń, 85 procent przestępstw związanych z handlem pochodnymi heroiny i 80 procent kradzieży samochodów zostało popełnionych przez osoby nieposiadające niemieckiego paszportu.

Gazeta jednak zauważyła, że ​​włączenie do raportu danych związanych z naruszeniami przepisów imigracyjnych odgrywa ważną rolę w nadreprezentacji obcokrajowców w statystyce przestępstw popełnianych w Berlinie. Gdy przestępstwa związane z łamaniem przepisów emigracyjnych odejmiemy od poprzednich wyliczeń okaże się, że „tylko” 37 procent poważnych naruszeń prawa było dziełem osób z obcym obywatelstwem.

Według obliczeń cudzoziemcy stanowią właśnie 37 procent mieszkańców w kraju za Odrą.

Zgodnie ze statystykami policji wydanymi na początku tego roku, cudzoziemcy popełniają przestępstwa 3.5 razy częściej od Niemców, a stopa przestępczości wśród osób ubiegających się o azyl jest około siedmiokrotnie większa od średniej wśród Niemców.

W przypadku przestępstw naruszania nietykalności cielesnej w tym przestępstw prowadzących do zgonów dane wykazały, że cudzoziemcy popełniają je pięć razy częściej niż Niemcy, a osoby ubiegające się o azyl 15 razy częściej niż osoby z paszportami niemieckimi.

Tu należy jednak zauważyć, że wniosek o naturalizację w Niemczech można złożyć po 8 latach stałego pobytu. Osoby, które uczęszczały na KURS INTEGRACYJNY i uzyskały certyfikat jego ukończenia (Zertifikat Integrationskurs) mogą nabyć obywatelstwo już po 7 latach legalnego pobytu w tym kraju. W wypadku otrzymania takich dokumentów osoby te nie są już uwzględniane w statystykach obcokrajowców.

Pomimo tych statystyk lewicowa koalicja, która rządzi niemiecką stolicą, twierdzi, że „prawicowy ekstremizm” stanowi podstawowe zagrożenie dla bezpieczeństwa Berlina.

To, co wywołuje zgrozę to fakt, że raport ten został opublikowany w grudniu zeszłego roku. Zaledwie dwa tygodnie przed atakiem terrorystycznym przy użyciu samochodu ciężarowego na rynek Bożego Narodzenia, w którym zginął Polak i 11 innych osób.

Niemiecka policja federalna stwierdziła dużo wcześniej, że ogromny napływ osób z dotkniętych kryzysem i wojną krajów do Europy bezpośrednio doprowadził do wzrostu przestępczości w ich jurysdykcji.

18756689_401W wyborach federalnych w niedzielę wyborcy wyrazili sprzeciw wobec decyzji kanclerz Angeli Merkel, aby otworzyć granice Europy, doprowadzając do tego, że po raz pierwszy populistyczna alternatywa dla Niemiec (AfD) dostała się do Bundestag.

Możemy z całą świadomością napisać tak z naszej polskiej perspektywy jak i z perspektywy mieszkańców Europy, że czym więcej kretyńskich decyzji będzie podejmowanych na szczytach władzy tym bardziej radykalnych odpowiedzi społeczeństwa należy się spodziewać.

Wszyscy mają prawo do obrony miejsca, które uważają za swój dom. Metody, które wybierają osoby, które czują się zagrożone zależą już tylko od nich samych.

Anty [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz tu swój nick

13 + 3 =