Duńska minister do spraw obcokrajowców Inger Støjberg używa kontrowersyjnej karykatury Muhammada, jako tapety w swoim IPadzie. Sprawa niby banalna, ale ma znacznie szersze tło.

Inger Støjberg

Parę tygodni temu w sensacyjnym wywiadzie premier Danii Lars Løkke Rasmussen przyznał, że muzułmanie przejęli kontrolę nad częściami Danii.

W związku z tym premier zwrócił się do ministra ds. Imigracji, integracji i zakwaterowania- Inger Støjberg, ministra gospodarki i spraw wewnętrznych- Simon Emil Ammitzbøll oraz ministra sprawiedliwości – Søren Pape Poulsen z zapytaniem, co w tej sytuacji rząd duński może zrobić.

Mniej więcej w tym samym czasie pani minister umieściła na swoim urządzeniu kontrowersyjne zdjęcie i na dodatek poinformowała o tym na Facebooku. Teraz powstaje dylemat. Czy zachowanie członka rządu duńskiego odpowiadającego za sprawy imigracji to prowokacja? Odpowiedź na zadane pytanie? Czy po prostu wyraz ogólnej frustracji sytuacją, która panuje w Danii?

W oświadczeniu, opublikowanym przez minister Inger Støjberg możemy przeczytać, że «powinniśmy być dumni z karykatur Muhammeda».

W krótkim czasie oświadczenie pani minister skomentowało ponad 7.000 osób, co jak na Danię jest sporym wynikiem. Szef minister Støjbergs premier Lars Løkke Rasmussen, w swoim komentarzu stwierdził, że on dla odmiany nie jest dumny z tych karykatur i sam nie posiada tego typu materiałów na swoim telefonie.

Jednocześnie w tej samej wypowiedzi premier stwierdził, że cyt.:, „ lecz jestem szczęśliwy, że żyjemy w kraju, w którym człowiek może spokojnie posiadać takie rzeczy”.

Karykatury Muhammeda opublikowano w 2005 pomimo wściekłych protestów i bojkotowi duńskich produktów w wielu krajach islamskich.

Na dodatek rysownik Kurt Westergaard i pracownicy gazety Jyllands-Posten, którzy opublikowali karykatury islamskiego profeta otrzymali zaoczne wyroki śmierci wydane na nich przez ekstremistyczne organizacje.

Bezpośrednią przyczyną tego, że Støjberg opublikowała swój wpis, było to, że Skovgaards Museum w Viborg zdecydowało się na niepokazywanie kontrowersyjnych karykatur Muhammeda na wystawie poświęconej kontrowersyjnej sztuce religijnej.

Støjberg nie jest osamotniona w swoich poglądach.

Zastępca przewodniczącego jej partii i zarazem minister finansów Kristian Jensen w interwiew duńskiej TV 2 powiedział, że wolność słowa jest jednym z powodów, dla których zachodnia Europa jest jednym z najbardziej postępowych obszarów. W dalszej części wypowiedzi stwierdził on także, że cyt.: «trzymanie się naszego systemu wartości» nie szkodzi integracji.

Według niego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii jest przygotowane na ewentualność, że karykatury Muhammeda znowu spowodują zainteresowanie Danią po za granicami kraju.

Należy zwrócić uwagę na to, że to w ostatnich miesiącach kolejna seria wypowiedzi płynących ze Skandynawii na temat religijnych aspektów emigracji i problemów z tego wynikających. Temat tabu liberalnych elit europejskich przestrzegany jest jeszcze tylko w Szwecji, która powoli staje się tratwą, która oddala się nawet od swoich skandynawskich sąsiadów.

Anty Media©2017

Raport PST – koniec poprawności politycznej w Norwegii

0