Jan Kulczyk – Irański trop

Jan Kulczyk – Irański trop

Dekadę temu Jan Kulczyk kombinował razem z Irańczykami z Londynu jak kupić PKN Orlen. Rok temu Jan Kulczyk zmarł na rękach irańskiego chirurga w Wiedniu. Iran to potęga naftowa a przed swoją nagłą śmiercią Jan Kulczyk kombinował przy ropie.

29 lipca 2015 roku Jan Kulczyk zmarł nagle w szpitalu Wiedniu, po operacji przeprowadzonej przez urodzonego w Teheranie chirurga prof. Sharokha Shariata, światowej sławy eksperta od urologii:

en.wikipedia.org/wiki/Shahrokh_Shariat

Nikt z komentatorów nie potrafił przekonująco wytłumaczyć jak nasz wizjoner mógł umrzeć na stole operacyjnym takiej klasy chirurga, co więcej, rodzina Jana Kulczyka nie podała do sądu ani chirurga ani szpitala. Mało tego, chirurg Shariat pojawił się na oficjalnym pogrzebie Kulczyka w Poznaniu.

Dekadę temu Jan Kulczyk kombinował razem z Irańczykami z Londynu jak kupić PKN Orlen na rachunek Rosjan. Ci Irańczycy to bracia Vincent i Robert Tschenguiz. Ich firma wydmuszka Rotch Energy Ltd. miała wyłączność na rozmowy z ówczesnym rządem SLD na temat PKN Orlen.

Londyńczyk Jan Kulczyk naśladował braci Tschenguiz toczka w toczkę (zdjęcie poniżej). Kiedy sprawą PKN Orlen zajęła się sejmowa komisja śledcza, Jan Kulczyk zaniemógł nagle na serce w Londynie i nie mógł stawić się na posiedzenie komisji. Schował się w londyńskiej klinice. Już wtedy.

W Moskwie oczywiście wkurzali się na taki rozgłos wokół ich biznesów.

Irańczyk Robert Tchenguiz chciał kupić PKN Orlen dla Rosjan

Tchenguiz_1615581b

Londyńczyk Jan Kulczyk kopiował Tchenguiza toczka w toczkę

jan-kulczyk-joanna-przetakiewcz_20843314

Ostatnie lata przed swoją śmiercią Jan Kulczyk spędził na kombinowaniu wokół ropy naftowej i gazu, snuł jak pamiętamy swoje wielkie wizje w Amber Room przed siedzącymi jak na kazaniu notablami rządu Platformy. Ale w praktyce zagraniczne energetyczne biznesy Kulczyka były niewypałem:

Cyt. „Dr. Johann Kulczyk z St. Moritz (CH) obcmokiwany w mediach mainstreamu jako „najbogatszy Polak” zaczyna się kurczyć. Dwa dni po zabraniu głosu na konferencji na Ukrainie, gdzie stracił już sporo kasy, Dr. Johann wziął się za wyprzedawanie majątku.

Psuje się pogoda w Polsce. Pogoda dla Bogaczy. Po wygaszeniu imperium Ryszarda Krauzego i po wyprzedaży do ostatniego guzika imperium wizjonerów Waltera i Wejcherta, za wyprzedaż bierze się teraz nasz czołowy oligarcha Dr. Johann Kulczyk z St. Moritz (CH). Co jest złą wiadomością dla ludzi którzy żyją z łask oligarchy, takich jak Aleksander (Sasza) Kwaśniewski, lub takich którzy chcieliby żyć z łask oligarchy, takich jak Radek Sikorski

A jego partnerzy w dyskusjach z krajów naftowych kończyli marnie:

Cyt. „Zrobiło się ciepło i są już pierwsze ofiary kąpieli. Wczoraj w Dunaju utopił sie były libijski minister ds. ropy, pan Shukri Ghanem. Kilka lat temu nasz czołowy oligarcha, Jan Kulczyk, negocjował na jachcie u wybrzeży Dalmacji biznesy z topielcem. Lekarze, policja i ratownicy co roku ostrzegają, ostrożnie z kąpielą. Były libijski minister ds. ropy, Shuklri Ghanem, nie posłuchał ich. W niedziele poszedł kapać się w ubraniu w Dunaju (w Wiedniu) i utopił się. Byc może dlatego ze odwykł od pływania. Minister Ghanem widywał wodę raczej z pokładów luksusowych jachtów, jak ten dr. Jana Kulczyka, zbudowany przez Lurssen Yachts, podczas sielankowej podroży wzdłuż wybrzeży Dalmacji w 2008 roku„.

Jak pamiętamy Dr. Jan Kulczyk chciał kopić, wraz z libijskim koncernem TAMOIL, znaczący pakiet akcji LOTOSu. TAMOIL miał być tzw. inwestorem strategicznym. LOTOS miałby mocnego inwestora a nam żyłoby się lepiej. Niestety, jakieś oszołomy obaliły postępowy reżim pułkownika Kadafi i piękny międzynarodowy biznes szlag trafił.

To że Jan Kulczyk zniknął pod fachowymi rękami irańskiego chirurga w Wiedniu (siedziby kartelu naftowego OPEC) pasuje więc do pewnego geopolitycznego scenariusza. Chyba, że .. ?

 

PS. Zdjęcie otwierające ten wpis pochodzi z filmu „Żyje się tylko dwa razy„.

Na tym jachcie Ghanem i Jan Kulczyk negocjowali w 2008 roku duże interesy

Superyacht-Phoenix-

1+
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCEPA i Sikorski równa się chaos
Następny artykułCondoleezza Rice – Powrót laski
Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI -- i myśl samodzielnie, bez TVN24